Nos, jöjjön a többi picike, társasági kutya.
3: Kis belga fajták
Három kutyafajta tartozik ide, egyik sem igazán népszerű Magyarországon. Mindhárom kutya egy őstől származik, és olyannyira nem változtak meg azóta, hogy azonos standard vonatkozik rájuk. Csak a szőrzetük más. Név szerint a Belga griffon (képen), a Brüsszeli griffon és a Petit Brabaçon, avagy a Brabanti griffon.
Mindhárom típus egy kis szálkásszőrű kutyafajtától származik. A "Smousje" már évszázadokkal ezelőtt ismert volt a Brüsszel környéki területeken. A német és belga kynológusok sokat vitatkoznak rajta, hogy a nagyon hasonló kinézetű Affenpinscher származik a belga griffonoktól, vagy ezek a kiskutyák voltak előbb német rokonuknál. Az biztos, hogy a XIX. században bekerezetezték a fajtába a ruby (rőtvörös) színű King charles spánielt, és a fekete Mopszot. Ez a vérvonal szilárdult meg és öltött testett a modern belga griffonokban. A tenyésztési cél egy olyan kiskutya nemesítése volt, amely a lovaskocsikra vigyáz, amíg az emberek távolvannak, valamint ha a kocsi épp nem volt használatban, akkor a kocsiszínben, pajtában, udvaron a kártékony rágcsálók (patkányok) kiirtásában vállalt tevékeny szerepet. A legnagyobb népszerűségét 1900-ban érte el, köszönhetően a belga királyi családnak, különösen Marie-Henriette belga királynénak. Amúgy nagyon sok fajta akkor vált népszerűbbé, amikor valamelyik uralkodó előszeretettel tartott belőle. Azóta vesztett ugyan a népszerűségéből, de még mindig az egész világon tenyésztik őket. A Belga griffon szálkásszőrű, a színe fekete vagy fekete-cser, a Brüsszeli griffon szálkásszőrű és vörös, a szőrszálak vége lehet esetleg fekete, a Brabanti griffon pedig rövidszőrű és az előbb említett két fajta színeiben tenyésztik.
4: Csivava
Avagy Chihuahua, ahogyan Mexikó fővárosát hívják. Merthogy Mexikóból származik a világ legkisebb kutyafajtája. A mamagasság nincsen megadva a standard-ban, csak a súly. Ideális esetben 1,5-3 kg között kell lenniük, de fél kilótól már lehet tenyészteni a csivavákat. A 3 kg fölöttieket kizárják a tenyésztésből. A mekiben egy fél literes üdítő a közepes méret... Nekik tényleg kell a kutyaruha, mert egyszerűen nincs akkora testtömegük, hogy fölmelegítsék magukat. Még a hosszú szőrűek sincsenek védve a hidegtől, ugyanis csak fedőszőrük van, ami tulajdonképpen semmit sem ér ha nincs dús aljszőrzet. Már a Toltékok is ismerték ezt a kiskutyát, és valószínűleg ők háziasították. Azelőtt valószínűleg szabadon éltek Közép-Amerikában. Tulában található egy szobor egy Techichi nevű kutyáról, amire nagyon hasonlít a mai Csivava.